Koolielu

Huviringid

AVATUD STUUDIO

Avatud Stuudio on võimalus loominguliseks eneseväljenduseks, lõõgastuseks, enesearenguks ja ideede jagamiseks. Võib tulla üksi, sõbraga või pereliikmega; teha ühistööd või süveneda üksi oma loomingusse; olla aktiivne osaleja või uuriva meelega uudistaja. Tavapäraselt joonistame, maalime, loome skulptuure (savi ja muud voolimismassid), meisterdame. Tule oma soovi ja teemaga või saa inspiratsiooni teistelt!

KÄSITÖÖRING

Käsitööringis tegeleme  käsitöö süvendatud õppimisega. Tutvume erinevate materjalide ja töövahendidega. Oleme õppinud keraamikat, pärlitöid, õmblemist, makrameed, kangakudumist, paberkunsti võimalusi jne. Sihtrühm on tüdrukud alates 4. klassist.

ÜLDTREENING

Huviring on mõeldud kõigile poistele, kes soovivad olla aktiivsed ja sportlikud ning füüsiliselt ennast arendada. Trennis õpitakse erinevate pallimängude tehnikaid, treenitakse osavust  ja vastupidavust. Võimalus treenida jõusaalis, kuid ilusa ilma korral saab minna õue, rattaga sõita ja tegeleda erinevate asjadega.  Olulised on  tegevused, mis lastele meeldivad ja mis  tõstavad nende kehalist aktiivsusust.

MALERING

Malemängu reeglite ja algtõdede tundmaõppimine. Reeglite järgimise ja partneriga ühistegevuse harjutamine. Partneri tunnetamise ja eneseregulatsiooni oskuste arendamine. Enda emotsioonide kontrollimise ja juhtimise harjutamine. Strateegilise ja taktikalise mõtlemise arendamine. Sobib igas vanuses õpilastele.

KITARRI-JA UKULELEÕPE

Kitarri ja ukulele tundmaõppimine, nende käsitsemise ja nendel mängimise algoskuste omandamine (akordid, sõrmitsemine, rütmid jms). Muusika kuulamise, muusikalise eneseväljendamise ja esinemise oskuste arendamine. Jõukohaste lugude mängimaõppimine. Koosmängimise ja rutiinse tegevusega toimetuleku harjutamine. Sobib igas vanuses õpilastele.

PUUTÖÖRING

Tutvustame või süvendame teadmisi puutöö teemal. Mõtleme vabas õhkkonnas, kuid vajalikke ohutusnõudeid täites lahendusi ringi osalema tulnud õpilase ideele. Toetame algajate osalejate lihtsamaid projekte, juba mitmendat korda osalejal on võimalik edasi liikuda keerukamate töödega. Kasutame ja tutvustame töö tegemiseks vajalikke tööriistu. Puutööringis soosime materjali taaskasutamist. Ringis saavad osaleda 4.- 9. klassi õpilased.

PILLIMÄNG

Pillimängu tunnis võib keskenduda ühele pillile või proovida erinevate pillide mängimist. Võimalused on mängida kannelt, plokkflööti, kitarri, basskitarri, klaverit. Õpitakse pilli tundma, põhilisi mänguvõtteid, et mängida lihtsamaid lugusid ja ka pillil saate mängimist. Sobib igas vanuses õpilastele.

KOKANDUSRING

Kokandusringi eesmärk on lastele õpetada põhiteadmisi tervislikust toitumisest, õpetada omavahelist koostööd ning teha tutvust maailma köögiga. Igas tunnis valmistatakse üks roog, mis hiljem üheskoos ära süüakse. Lapsed teevad tunnis läbi kogu söögi valmistamise protsessi  alates retsepti lugemisest, söögi valmistamisest, lõpetades köögi koristamisega. Sihtrühm: 4.-9. klassi õpilased.

ELUSTIILIRING

Loome endale ise hea enesetunde ja tervise. Elustiiliring on koht, kus saab tutvuda erinevate tervist toetavate tegevustega ja õppida teadlikumalt tegema ennast väärtustavaid valikuid. Elustiiliringis mängime mänge, kuulame muusikat, tantsime, laulame ja arutleme võimaluste üle luua endale igas olukorras mõnus ja tervist toetav elustiil, mis lähtub igaühe enda isiksusest ja hetke vajadustest.

Kestus: 1 tund.

Grupi suurus kuni 4 õpilast.

Ringi juhendab Helen Kruusmaa, tegevusteraapia üliõpilane ja Elustiili terapeut.

AVATUD STUUDIO

KÄSITÖÖRING

ÜLDTREENING

MALERING

KITARRI-JA UKULELEÕPE

PUUTÖÖRING

PILLIMÄNG

KOKANDUSRING

ELUSTIILIRING

Kestus: 1 tund.

Grupi suurus kuni 4 õpilast.