Koolielu

Õpilaskodu

Tallinna Konstantin Pätsi Vabaõhukool pakub õpilastele, kes elavad Tallinnast eemal või muul põhjusel ei saa elada kodus, võimalust elada õppeperioodil esmaspäevast – reedeni õpilaskodus.

Õpilaskodus on toad ühe- ja kahekohalised. Igal rühmal on kasutada oma duši- ja tualettruumid ja suur puhketuba. Õpilased jaotuvad vanuse järgi 5 rühma, rühmas on 4-8 last, igal rühmal on oma kasvataja ja öösel on majas kaks öökasvatajat ja valvur.

Õpilaskodusse tulevad õpilased peale koolitundide lõppu. Siinsed tegevused toimuvad kindlate reeglite ja päevakava alusel, mida juhendab iga rühma kasvataja.

Õppetööst vabal ajal saavad õpilased osaleda erinevates arendavates huviringides  (käsitöö, puutöö, kokandus, üldtreening,  loodus-ja animatsiooniring ) ja toetavates teraapiates (kunsti-, muusika- ja füsioteraapia), tegeleda lemmiktegevustega ja viibida õues. Kindel aeg on koduste kooliülesannete tegemiseks järgmiseks koolipäevaks. Lisaks on võimalus käia lähedal asuvas noortekeskuses, arvutiklassis ja jalutada imeilusas looduses, mis piirneb Pirita jõega. Sportlikuks tegevuseks saab kasutada võimlat, jõusaali, tõukerattaid, kelke, mängida discgolfi, sulgpalli, lauatennist, piljardit. Kooliõuel on mitu mänguväljakut, kus saab kiikuda, ronida, palli mängida või osavust harjutada. Igas rühmas on ühine puhkeruum, kus on televiisor ja väike kööginurk. Puhketoas korraldatakse õpilaste sünnipäevi, õhtuseid teejoomisi, vaadatakse televiisorit, mängitakse xboxi- ja lauamänge.

Õpilaskodus peame tähtsaks üksmeelset, rahulikku ning sõbralikku õpilast toetavat õhkkonda ning järgime kooli motot "Üksi ja üheskoos", sest alati saab olla kas omaette või teistega koos.